Ohjelma 2019

Keikkapaikoista Vimma ja Musasto ovat ikärajattomia, muut paikat keikkojen ajan K-18.

Keskiviikko

Silvermoon
19.00 Vihan muna
20.00 Poison Remedy
21.00 Introvertigo
22.00 Last to Exists

Into
20.50 Musta Kauris
21.50 Simppa ja Neukut

Torstai

Silvermoon
19.00 A. Jalonen ja Terkut Hinnerjoelta
20.00 Lazyheads
21.00 Alkamaton
22.00 Bad Signal

Dynamo
20.30 Jerry Järvisen Korjaamo
21.15 Linda Luna & Ajatusvirta
22.00 Severi Peura & Selvännäkijät

Into
20.00 Roddie & The Band
21.00 Santeri Seessalo

 

Muu ohjelma

Bar Ö
19.00 Paneelikeskustelu ”Turku tapahtumakaupunkina”.  Tilaisuuden vetää toimittaja Ari Welling (Yle)

Paneelissa mukana: Juha Leinonen, operatiivinen johtaja (Sunborn Live) Mikko Mäkinen, tuottaja (Metallihelvetti) Sanna Vartiainen, tuottaja (Jazz City Turku) Antti Yli-Halla, tuottaja (Dynamo & Ilmiö)

Erilaisia toimijoita mukana kertomassa omasta toiminnastaan, näkemyksistä kaupunkimme tapahtumakentästä ja sen tulevaisuudesta.

Tutustuminen V.R. Studioon Jussi Vuolan johdolla
Torstaina 16.1.2020 klo 19.00 – 21, V.R. Studio, Köydenpunojankatu 14. Vapaa pääsy.

TELMU ry:n livemiksauksen trilogian kolmannen osan pitää Jussi Vuola, joka esittelee meille Logomon vieressä sijaitsevan äänitysstudion tiloja sekä laitteistoja.

Livemiksauksen trilogia on Turun elävän musiikin yhdistys TELMU ry:n järjestämä kolmiosainen tapahtumasarja, jossa käydään musiikin miksausta läpi.

Vierailu on osa Turku Band Festivalin ohjelmaa.

Perjantai

Vegas
20.30 Farah
21.30 New Fashioned
22.30 Passing Lights
23.30 Mikael Amor & Kätyrit

Dynamo
20.30 Jonas Holmen & Codex
21.15 Ice Cream Van
22.00 Eetu Kujala

Bar Kuka
19.00 Musavisa!
Ks. tarkemmat tiedot alempaa.
21.00 Jansolo

Pikku-Torre
23.00 Kolme Cabarelloa
00.00 Rendez-Vous

Submarina
20.30 Fall Quintet
21.30 Astraali
22.30 KabukiDrop
23.30 Dimma

Vimma
18.00 Neela
19.00 Phoboian
20.00 Catalyst

Silvermoon
19.00 Underclass
20.00 Gladenfold
21.00 Vaxinator
22.00 Kirosäe

Apollo
20.00 Jackie’s Land
21.00 Ajatusrikos
22.00 Atomic Annie

Hunsvotti/Rantakerttu
Hunsvotti Country Club:
Grasshammer Deluxe
Slomen Trickery
Mirjam
Henkka & Erityinen tuki

Ilta alkaa klo 21.00.

Muu ohjelma

Bar Kuka
19.00 Musavisa. Aiheena turkulainen musiikki 1970-1990- luvuilla – ja vähän sen jälkeenkin!

Lauantai

Vegas
20.30 Nelijalka
21.30 GEO
22.30 Kalpeat Varjot
23.30 Nallekarkit

Pikku-Torre
23.00 Slomen Trickery
00.00 Viper Arms

Hugo
21.00 Johannes Faustus
22.00 Mummin Kullat

Submarina
20.30 Audrey’s Missing
21.30 Hyvä pojat
22.30 The Fogpilots
23.30 Leaflet

Silvermoon
19.00 Days in Silence
20.00 Sgt. Slime
21.00 Shapeless
22.00 Sacred Dimension

Apollo
20.00 Einvigi
21.00 Avacia
22.00 Awake Again

Dynamo
22.30 Kolitsi